Šiame dokumente aptarsime šias pagrindines temas:

  1. Google Forms sukūrimas ir stilizavimas
  2. Pritaikymas testui
  3. Atsakymų pridėjimas
  4. Pritaikymo pamokai pavyzdys

1. Google Forms sukūrimas ir stilizavimas

Kaip rasti Google Forms?

Nueikite į https://forms.google.com ir spauskite pliusą apačioje dešinėje.
Arba:
Nueikite į savo Google Diską (https://drive.google.com) ir kairėje viršuje spauskite + Naujas, o tada pasirinkite “Google” formos;  ir taip pat spauskite + Nau:

Kaip nustatyti stilių?

Spauskite šį mygtuką ir galėsite nustatyti antraštės vaizdą, temos ir fono spalvas bei šriftą. Svarbu, kad testas būtų gražus. Tik nepamirškite paskui peržiūrėti (spausdami ant ikonos su akimi), ar viskas gerai veikia su lietuvių kalba.

2. Pritaikymas testui

Eikite į “Nustatymai”:

Nustatymuose, skiltyje “Apklausos” turite pažymėti “Padaryti tai apklausa”:

 

Skiltyje “Bendras” pažymėkite “Apriboti iki 1 atsakymo” – kitaip mokiniai galėtų sukčiauti ir vienas galėtų išsiųsti teisingus atsakymus už visus:

Nepamirškite paspausti “Išsaugoti”, kitaip Jūsų nustatymai pradings:

Dabar po kiekvieno klausimo matysite žodį “Atsakymai”. Paspauskite jį ir galėsite nustatyti, kiek taškų skiriate už šį klausimą ir kuris atsakymas teisingas (nepamirškite nustatyti teisingo atsakymo!):

Dabar toje pačioje formoje, skiltyje “Atsakymai” galėsite stebėti visą mokinių atsakymų bendrą ir individualią statistiką. Galite taip pat paspausti žalią mygtuką su kryželiu ir sukurti naują Google Skaičiuoklių (Sheets) dokumentą Jūsų Google Diske. Tame dokumente automatiškai bus įrašoma visa atsakymų statistika:

3. Atsakymų pridėjimas

Kai spaudžiate pliusą įrankių juostoje, automatiškai pridedamas klausimas su atsakymu, kurio formatą galite pasirinkti:

Testams tinka ne visi atsakymų tipai. Dažniausiai turbūt naudosite šiuos: keli variantai (kai 1 teisingas atsakymas), žymimieji laukeliai (kai keli teisingi), kelių variantų / žymimųjų laukelių tinklelis, trumpas atsakymas, pastraipa ir failo įkėlimas. Kitos parinktys labiau skirtos kitiems tikslams, pvz. nuomonės apklausoms.

Atkreipkite dėmesį į mygtuką, kuriuo galite pridėti paveikslėlį prie klausimo:

Paveikslėlio dydį galite keisti tempdami jį už kampų:

 

Jei nenorite palikti mokiniams galimybės palikti neatsakytus klausimus ar tiesiog netyčia juos praleisti, pažymėkite prie kiekvieno “Privalomas“:

Visas nuorodas į išorinius šaltinius dėkite į skiltį “Apibūdinimas”, kurią galite įjungti paspaudę trijų taškų mygtuką apačioje dešinėje:

Linkime smagaus eksperimentavimo!

4. Pritaikymo pamokai pavyzdys

Štai nuotolinės pamokos su “Google” formomis pavyzdys, kaip ji atrodytų:

https://forms.gle/fhnfCRxqRP8QQzDv5